Domáce úlohy vraj vznikli ako trest pre žiakov. Alebo skôr pre rodičov?
4 apríla, 2022
Ruky v ceste, bahno a veľa vody k tomu. Prehľad vecí, ktoré vaše deti milujú
20 mája, 2022

Jedna z tých, ktoré u nás fungujú pre obe deti, sú Tvorivé magnetky.

Hovorí Helenka Krajčiová, mama Aniky a Kryštofka a Kvídova dobrá kamarátka.

Tvorivé magnetky doprava

…………..

Deti si tvoria obrázok z obrázkových magnetiek. Je ich dokopy 54. Obrázky v hre môžu skladať na 3 rôznych pozadiach, ktoré si môžu obmieňať. Je tu tiež 18 ilustrovaných kartičiek, ktoré môžu slúžiť ako návod, alebo inšpirácia.

Ak chceme s deťmi potrénovať pamäť, môžeme im prečítať zadanie na kartičke a oni musia vyskladať, čo si zapamätali. 

U nás doma skladá Anika obrazky podľa priložených kartičiek, Kryštof magnetky chytá do rúk, obzerá a prikladá rôzne. Fascinuje ho funkcia magnetu, rád jednotlivé časti prikladá a odlepuje z podložky.

Truhlička

…………..

Páči sa mi, že celá hra je ako truhlička, že obal je priamo hracou plochou na hranie a tvorenie. To je princíp väčšiny Kvídových hier a považujem to za praktické a ekologické zároveň.

Tréning, spolupráca, radosť

…………..

Keď deti skladajú magnetkové obrázky, trénujú mikromotoriku, pamäť, učia sa rozoznávať farby, tvary, rozvíjajú fantáziu.

Teší ma, keď skladajú spolu, podporuje to ich vzťah. Musia si pomáhať a spoločne vytvoriť obrázok. Keď sa im to podarí spoločne sa tomu tešia.

Kvidove hry rastú s deťmi. Dajú sa hrať jednoducho, bez pravidiel a keď už má dieťa chuť prijímať výzvy, môžeme mu hru obohatiť tým, že pridávame pravidlá a cieľ. To využijete pri jednom dieťati alebo pri deťoch rôzneho veku, ak sa hrajú spolu.

Také sú aj Tvorivé magnetky. Je to jedna z našich obľúbených hier.

Text: Helena Krajčiová Foto: Helena Krajčiová

Iva
Iva

Comments are closed.