Ako zvládnuť zápis do prvej triedy v pokoji a bez stresu
3 apríla, 2023

Chcete vedieť, aké herné novinky si pre vás na rok 2024 chystá Kvído? Informácie o všetkých nájdete v článku Edičný plán Kvídových hier.

Vek: 4+ Počet hráčov: 2-6 Doba hrania: 10-20 minút
Dátum vydania: apríl 2024

Kto z vás hodí s kockami najviac zvieratiek jedného druhu? A komu sa podarí hodiť dve dvojice zvierat? S pomocou tejto hry máte možnosť rozvíjať svoje početné zručnosti, strategické myslenie a kombinačnú logiku. Jednoduchá napínavá hra s kockami pre celú rodinu.

Hra obsahuje: 5 kociek zvierat, 2 bodovacie bločky (2 x 50 listov), pravidlá hry.

Vek: 6+ Počet hráčov: 1 Doba hrania: 10 + minút
Dátum vydania: apríl 2024

Poďte s nami spoznávať prírodu s vašimi obľúbenými roztancovanými fixkami! Obtiahnite s červenou Tárajkou a modrým Silákom listy stromov, vstúpte do chodbičiek mraveniska, či nory jazveca, dokreslite motýľom krídla, spoznajte liečivé bylinky, vodné živočíchy a mnoho ďalších krás prírody. S príbehmi červenej fixky Tárajky a modrého Siláka nehrozí, že by sa z úloh stala nudná grafomotorická rutina a deti riešenie úloh bude určite viac baviť. Navyše,

Roztancované fixky zlepšujú u detí koncentráciu, jemnú motoriku a vytvárajú tak základné návyky pre plynulé písanie a správny úchop pera. Kvídov zošit Roztancované fixky obsahuje 50 laminovaných strán so zábavnými grafomotorickými úlohami a dve zmazateľné fixky s hubkou a gumovým delfínom pre ľahší úchop. Zošit je v krúžkovej väzbe, aby vydržal opakované používanie a nerozpadal sa, má tvrdé dosky s gumičkami na upevnenie červenej a modrej fixky a praktické zatváranie na magnet.

Vek: 5+ Počet hráčov: 1 Doba hrania: 5+ minút
Dátum vydania: apríl 2024

Nová Kvídova PRIEHĽADNÁ LCD TABUĽKA ponúka ešte viac zábavy! Vložte do nej šablóny a môžete si podľa vzoru s pohodou užívať kreslenie zvieratiek, nácvik písania a základnej grafomotoriky. Bavia vás hry ako sú piškvorky, lode alebo uhádni slovo? Nestrácajte čas hľadaním štvorčekového papiera alebo kreslením hracieho poľa. Priložené šablóny tento problém vyriešia hravo za Vás. Do priehľadnej LCD tabuľky si môžete vložiť aj vlastné šablóny a pracovné listy. Tabuľka je ľahká, tenká a odolná. Batérie vydržia až dva roky, pretože energia sa spotrebováva len pri mazaní. Displej nevyžaruje škodlivé modré svetlo a nedochádza k oneskoreniu ťahu v priebehu písania. Tabuľka obsahuje aj zámok proti neúmyselnému zmazaniu. Priehľadná LCD tabuľka so šablónami je skvelým prostriedkom pri rozvíjaní jemnej motoriky, logického uvažovania a kreativity.

Balenie obsahuje: priehľadná kresliaca LCD tabuľka s uhlopriečkou 8,5″, stylus (špeciálna „ceruzka“), vymeniteľná batéria už v LCD tabuľke, 5 obojstranných šablón (uvoľňovanie ruky, nácvik písania, postupné kreslenie, hry) a návod na použitie LCD tabuľky so šablónami.

Vek: 3+ Počet hráčov: 1 Doba hrania: 5+ minút
Dátum vydania: jún 2024

S týmto zošitom sa na cestách rozhodne nudiť nebudete! Máte dobrý postreh a radi rátate? Nájdete na obrázku veveričky alebo kyslíkovú bombu pri zásahu hasičov v lese? Koľko detí má zmrzlinu v parku? Objavíte vtáčiky, jabĺčka alebo balíky slamy na farme? Kde sú žlté prilby a dva fúriky na stavbe? Koľko papierových lodičiek pláva po mori? Odpovede na tieto i mnohé ďalšie otázky nájdete na stranách tohto zošita. Stačí pozorne hľadať vybrané obrázky medzi ostatnými a správne počítať. Ak už máte vyplnené, môžete všetko zmazať a skúsiť hrať znova. Do zošita sa totiž píše fixkou, ktorá sa dá pomocou papierového obrúska opäť vymazať. Kvído Cestovné aktivity rozvíja jemnú motoriku, zrakové vnímanie, koncentráciu a predstavivosť.

Balenie obsahuje: 22 stránok plných zaujímavých aktivít a zmazateľnú fixku.

Vek: 4+ Počet hráčov: 1 Doba hrania: 5+ minút
Dátum vydania: jún 2024

Hľadajte rozdiely, vypĺňajte krížovky a sudoku, prechádzajte bludiskom, počítajte obrázky, riešte logické úlohy alebo vyskúšajte aj ďalšie aktivity, ktoré príjemne vyplnia vaše voľné chvíle a pomôžu deťom rozvíjať logiku, sústredenosť, predstavivosť a jemnú motoriku. K zošitu prislúcha aj zmazateľná fixka, ktorá sa dá z laminátových strán ľahko vymazať pomocou papierového obrúska.

Balenie obsahuje: 22 stránok plných zaujímavých aktivít a zmazateľnú fixku.

Vek: 5+ Počet hráčov: 1 Doba hrania: 5+ minút
Dátum vydania: jún 2024

Chcete vedieť ako môžeme lepšie chrániť prírodu? Pri riešení krížoviek, tajničiek, sudoku, či iných logických úloh v tomto zošite sa to určite dozviete. Vďaka zmazateľnej fixke, ktorá je súčasťou zošita, môže dieťa jednotlivé úlohy riešiť kedykoľvek odznova. Stačí zotrieť popísané laminátové strany papierovým obrúskom a precvičovanie grafomotoriky, logických schopností a postrehu môže opäť začať.

Balenie obsahuje: 22 stránok plných zaujímavých úloh a zmazateľnú fixku.

Vek: 3+ Počet hráčov: 1 Doba hrania: 5+ minút
Dátum vydania: jún 2024

Máte radi bludiská? Prejdete rôznymi typmi labyrintov a nájdete vždy správnu cestu od štartu do cieľa? Prijmite výzvu a zabavte sa s novým Kvídovovým zošitom Cestovné aktivity-Labyrinty. Nudiť sa určite nebudete! Ak už máte všetko správne vyplnené, môžete všetko zmazať a skúsiť hrať znova. Do zošita sa totiž píše fixkou, ktorá sa dá pomocou papierového obrúska opäť vymazať.

Kvídov zošit Cestovné aktivity – Labyrinty obsahuje 22 stránok plných zaujímavých labyrintov a zmazateľnú fixku. Rozvíja jemnú motoriku, zrakové vnímanie, koncentráciu, trpezlivosť a predstavivosť.

Vek: 4+ Počet hráčov: 1 Doba hrania: 5+ minút
Dátum vydania: júl 2024

Viete, ktoré zvieratá kladú vajcia alebo sú mäsožravé, či bylinožravé? Hra Nájdi zviera je rýchla postrehová hra o vlastnostiach zvierat. Vašou úlohou je čo najrýchlejšie nájsť čo najviac zvierat podľa zadania hracej karty s charakteristikou zvieraťa. Dokážete ako prvý s najväčším počtom bodov postupne získať 5 kariet? Ak áno, vyhrávate! Skvelá hra pre deti, ktorá pomáha rozvíjať postreh, sústredenosť, rýchle rozhodovanie a znalosti o zvieratách. S Kvídovými hrami je učenie jednoducho zábava!

Hra obsahuje: 30 žetónov zvierat so správnymi odpoveďami na druhej strane, 2 bonusové žetóny, 20 kariet s charakteristikou zvierat, pravidlá hry v slovenskom a českom jazyku.

Vek: 2+ Počet hráčov: 1-5 Doba hrania: 10+ minút
Dátum vydania: august 2024

Kvído má pre Vás skvelú hru na tréning hmatu, zraku a logiky! Drevené loto môžete hrať až v troch variantoch. Vo variante pre mladšie deti hráči priraďujú drevené dieliky (ovocie, dopravné prostriedky, hračky, oblečenie, zvieratá) podľa témy obrázkov alebo podľa piatich farieb. Treťou zábavnou možnosťou je žrebovanie drevených dielikov bez toho, aby ste sa do textilného vrecka pozreli. Drevené dieliky sa smú vytiahnuť z vrecúška výlučne len s použitím hmatu. Vyhráva ten, kto prvý zaplní svoju kartičku všetkými štyrmi obrázkami. A čo sa stane, keď si z vrecka vyžrebujete chobotnicu Kvída? To hravo zistíte, keď sa hru Drevené loto spoločne zahráte 🙂 Hra rozvíja zrakové a hmatové vnímanie, trénuje logické uvažovanie a podporuje rozlišovanie farieb.

Obsah balenia: 21 drevených dielikov s obrázkami, 5 obojstranných herných kariet, nepriehľadné textilné vrecko, pravidlá pre tri herné varianty.

Vek: 5+ Počet hráčov: 1-4 Doba hrania: 15+ minút
Dátum vydania: október 2024

Radi si precvičujete pamäť? Hra Kvído Doprava v kocke je určite pripravená aj pre vás. Je nielen zábavná, ale aj vzdelávacia. Pomáha deťom lepšie porozumieť výzvam a možnostiam, ktoré prináša doprava do našich životov, a zároveň precvičí ich postreh, jemnú motoriku a krátkodobú pamäť. Stačí si zapamätať obrázok, hodiť kockou, odpovedať správne na 2 otázky a získať žetón. Kto nazbiera ako prvý 6 žetónov, vyhráva!

Hra Doprava v kocke obsahuje: 60 kariet s obrázkami aj otázkami k danej téme, 20 obojstranných bonusových kariet pre Kvídovu pamäťovku, 4 bodovacie karty, 32 obrázkových žetónov pre bonusovú úlohu, 40 bodovacích žetónov, 1 presýpacie hodiny na 15 sekúnd a 1 Kvídovu hraciu kocku.

Text: Marika Prodajová Foto: archív Albi

Iva
Iva

Comments are closed.