Kvídov hrací a vzdelávací kútik je tu! Vyberte si niektorú z aktivít, stiahnite si podklady
a zábava i objavy s Kvídom môžu začať.


velkonocne divadlo

Veľkonočné divadlo

KVÍDO UMELEC

Vyrobte si doma Veľkonočné divadlo. Zajačik, sliepočka a ďalšie postavičky sa už tešia na prvý príbeh na scéne.
batolata

Zmyslové aktivity s batoľatami

PRE BATOĽATÁ

Zabavte svoje batoľatká aktivitami na zmyslové vnímanie a užite si spoločný čas pri objavovaní zrakových, sluchových, hmatových, čuchových i chuťových vnemov.

kvido2

10 Vianočných hier a tradícií

PRE VŠETKY DETI

Blížia sa Vianoce a Kvído má pre vás 10 svojich vianočných hier a tradícií, s ktorými si môžete tešenie sa na Vianoce spestriť. Jednotlivé kartičky môžete schovať ako malé prekvapenie aj do kapsičky plyšáka Kvída.
advent

24 Adventných aktivít

VIANOCE S KVÍDOM

Do vášho adventného kalendára vám Kvído pripravil 24 zaujímavých aktivít, ktoré vám skrátia tešenie na Ježiška. Čaká na vás krátky vianočný príbeh a 24 tipov, ako si spestriť advent. Užite si spoločne krásny adventný čas!

Svacinove zvierata

Desiatové zvieratká

KVÍDO UMELEC

Vyrobte si Desiatové zvieratká. Že neviete ako? Tak už na nič nečakajte, Kvído vám všetko po stiahnutí vysvetlí.
Kvido-rozvrh-img1

Rozvrh hodín a krúžkov

PRE MALÝCH AJ VEĽKÝCH ŠKOLÁKOV

Zapíšte si nový rozvrh školského vyučovania a krúžkov do Kvídovho rozvrhu. Stiahnite si zdarma PDF rozvrh, vytlačte, zložte v strede a je hotovo!

kvido-aktivita-vylet

Kvídova poznávačka prírody

PRE MALÝCH AJ VEĽKÝCH CESTOVATEĽOV

Spoznávajte naše najčastejšie zvieratá a rastliny v prírode. Zapojte svoju fantáziu a vytvorte si aj originálne umelecké dielo.
Padak pre medveda

Padák pre medvedíka

KVÍDO OBJAVITEĽ

Vyrobte si padák pre svojho plyšáka! Dozviete sa, ako to celé funguje, a možno si váš malý hrdina trúfne aj na zoskok zo skrine!
ikona-aktivity-slimaci

SLIMAČIE ZÁVODY

PRE DETI OD 4 ROKOV

Nuda? Toto slovo Kvído nepozná! Vyrobte si papierových slimákov a usporiadajte SLIMAČIE ZÁVODY!
ikona-aktivity-origami

ORIGAMI

PRE DETI OD 5 ROKOV

Naučte sa skladať ORIGAMI! Skúsite zložiť sympatickú rybku alebo bystrú líšku? S Kvídom ich zvládnete zložiť ľahko obidve!
jezisko

LIST JEŽIŠKOVI

VIANOCE S KVÍDOM

Kvído už píše Ježiškovi list. Aby to tento rok uľahčil i vám, pripravil pre vás šablónu listu plnú obrázkov, vrátane obálky, ktorú si môžu deti samy vyrobiť!
image (6)

VIANOČNÉ PRÍPRAVY

VIANOCE S KVÍDOM

Kvído sa už usilovne pripravuje na Vianoce. S myškou Eliškou pre vás pripravil originálnu sady menoviek a prianí. Stačí stiahnuť súbor, vytlačiť a môžete začať s prípravami aj vy, deti!
kvido3

KVÍDOV PLYŠÁK

PRE VŠETKY DETI

Premýšľali ste, ako môžete využiť kapsičku na Kvídovi? Je pripravená na tajné odkazy aj detské priania. Prečítajte si pár tipov , ako ju môžete s deťmi doma využiť.
zimna_zoo

ZIMNÁ ZOO

KVÍDO UMELEC

Viete, čo sa deje v zoo v zime? Vytvorte si papierové maňušky na prstíky a vymýšľajte svoje vlastné zvieracie príbehy!

Aktivita-3

DOBROSRDEČNÁ ÚLOHA

TRETIA Z TROCH NARODENINOVÝCH ÚLOH

Chcete urobiť radosť niekomu vo svojom okolí? To je predsa hračka. A Kvído vám s tým rád pomôže.
Aktivita2

VEDECKÁ ÚLOHA

DRUHÁ Z TROCH NARODENINOVÝCH ÚLOH

Napíšte alebo nakreslite mi odkaz tajným atramentom z citrónovej šťavy. Môžete pritom vyskúšať, ako neviditeľný atrament zviditeľniť ;-).

Aktivita1

KREATÍVNA ÚLOHA

PRVÁ Z TROCH NARODENINOVÝCH ÚLOH

Vymyslite a naplánujte mi malý výlet a doplňte ho krátkym príbehom. Pomôže vám k tomu mapka a obrázky, ktoré som pre vás pripravil. Zvyšok je na vaše fantázii a chuti cestovať.
img.den.deti

SLÁVIME DEŇ DETÍ

PRE VŠETKY DETI

Pripravte s Kvídovou pomocou parádnu oslavu dňa detí. Kvído má pre vás pozvánky a niekoľko detských zábavných aktivít. Užite si to!

Kvido zapis stvorec 2

ZÁPIS NANEČISTO

KVÍDO ŠKOLÁK

Ak sa chystáte do 1. triedy, poďte si vyskúšať 8 Kvídových úloh ako malú prípravku na zápis do školy nanečisto! Určite úlohy hravo zvládnete.
kvidove-aktivity-c

S KVÍDOM NA STOPE

KVÍDO OBJAVITEĽ

Poznáte, akému zvieratku patria stopy v snehu? So stopovacím pexesom od Kvída to pre vás bude hračka!

Kvido-aktivity-tvorenie

VEĽKONOČNÉ TVORENIE

VESELÉ SLIEPOČKY

Vytvorte si doma pravú veľkonočnú atmosféru a okrem maľovaných vajíčok si domov ozdobte i veselými sliepočkami. Kvído vám ukáže, ako na to.
Kvido-aktivity-bojovka

VEĽKONOČNÁ BOJOVKA

HĽADANIE VAJÍČOK

Kvído pre vás so zajačikom Hopkom pripravil veľkonočnú bojovku s hľadaním začarovaných vajíčok a plnením 12 úloh. Najlepšie si bojovku užijete vonku v prírode alebo na záhrade.


kvidove-aktivity-b

OBRÁZKOVÉ PRÍBEHY

KVÍDO OBJAVITEĽ 4+

Vymyslite príbeh len podľa obrázkov! Pokiaľ už viete písať, určite doplníte k hlavným postavám i vtipné texty. Držím palce, nech úlohu hravo zvládnete!
kvidove-aktivity-a

ZÁBAVNÉ PÍSMENKÁ

KVÍDO ŠKOLÁK

Skladajte obrázky a slová z písmeniek! Čaká vás práca s papierom, skoro detektívne pátranie a tiež vymýšľanie príbehov! Poďte sa zabaviť s Kvídom.


najdi rozdiely

NÁJDI 10 ROZDIELOV 5+

PRE VŠETKÝCH OBJAVITEĽOV

Máte radi príbehy a navyše váš pozorovací talent by vám mohol závidieť kadejaký detektív? Tak si ho poďte otestovať na 3 rôznych obrázkoch, na ktorých budete hľadať 10 rozdielov a rozprávať si pri tom príbehy.
muchotravky

POČTY PANI MUCHOTRÁVKOVEJ 5+

KVÍDO OBJAVITEĽ

Veselé počítanie s pani Muchotrávkovou pripravil Kvído pre všetkých predškolákov i mladších školákov v lese na hubách. Poďte si s nimi počítanie vyskúšať!

img_kvizy

MOJE 1. KVÍZY - SVET OKOLO NÁS 6+

KVÍDO OBJAVITEĽ

Ktorá kosť je v ľudskom tele najdlhšia? Poznáš odpoveď? Poď si s Kvídom preveriť svoje vedomosti pri zábavných kvízoch. Inšpirované hrou Kvído MOJE 1. SVET OKOLO NÁS.
razitko

ZEMIAKOVÉ PEČIATKY

KVÍDO UMELEC

Vyrobte si vlastné zemiakové pečiatky! Či už budete zdobiť blahoželania, originálne tričko alebo čokoľvek iného, s návodom od KVÍDA vám to pôjde skoro samo :-).

3

MINIHERBÁR S POZNÁVAČKOU

KVÍDO OBJAVITEĽ

Deti, vyskúšajte si kvetinovú poznávačku so 6 jarnými rastlinami a dozviete sa, ktoré z nich môžete použiť napríklad na ozdobu svojho domáceho dezertu. Zvládnete si zapamätať a nájsť všetkých 6 kvetín na obrázkoch i v prírode?
4

PRETEKY FARIEB 5+

KVÍDO UMELEC

Myslíte si, že máte lepšiu pamäť než rodičia alebo súrodenci? Preverte si to hneď teraz! Stačí nájsť 6 farebných pasteliek alebo fixiek a závod farieb môže začať. Viac obrázkov nájdete v hre PRETEKY FARIEB.

1

Moje prvé kvízy o zvieratách 5+

KVÍDO OBJAVITEĽ

Svet zvierat v sebe ukrýva mnoho zaujímavostí. Otestujte svoje znalosti o zvieratách a za každú správnu odpoveď získate dielik puzzle k zloženiu tučniaka alebo leva. Inšpirované hrou Kvído MOJE 1. KVÍZY ZVIERATÁ.
ikona-aktivity_jarný-zošit

Jarný zošit aktivít

Pripravte si ceruzku, pastelky a možno aj nožnice, farby a lepidlo. Užite si aktivity a jarné úlohy s Kvídom. Čaká vás napríklad tvorba veselého jarného rámika na fotografie alebo zdobenie motýlích krídel

img-otázky

Vejáre s otázkami 3+

Spoznajte prírodu i svet okolo nás vďaka obrázkovým kartičkám s otázkami pre deti od 3 do 7 rokov. Stiahni si Vejáre s otázkami a k nim i druhé s odpoveďami a hra môže začať! Inšpirované Kvído Vejáre plné kvízov.
img-odpovede

Vejáre s odpoveďami 3+

Spoznajte prírodu i svet okolo nás vďaka obrázkovým kartičkám s otázkami pre deti od 3 do 7 rokov. Stiahni si Vejáre s otázkami a k nim i druhé s odpoveďami a hra môže začať! Inšpirované Kvído Vejáre plné kvízov.

img-odpovede

Vejáre s odpoveďami 3+

Spoznajte prírodu i svet okolo nás vďaka obrázkovým kartičkám s otázkami pre deti od 3 do 7 rokov. Stiahni si Vejáre s otázkami a k nim i druhé s odpoveďami a hra môže začať! Inšpirované Kvído Vejáre plné kvízov.
img-hadanky

Hádanky na cesty 3+

Máte radi zvieratká? Ak áno, tak ste tu správne. Čakajú na vás obrázkové úlohy, v ktorých objavíte domáce i dovoké zvieratká. Nájdite si ceruzku a poďme za zvieratkami! Inšpirované Kvído Hádankami na cesty.

img-krmenie

Hra s vystrihovaním 3+

Jedlo, ktoré svedčí ľuďom, nemusí svedčiť vtákom. Naučte sa s Kvídom, ktoré potraviny vtáky obľubujú a naopak, z ktorých by ich bolelo bruško. Kartičky stačí vytlačiť, vystrihnúť a hra začína. Vieš rozdeliť kartičky na vhodné a nevhodné krmivo?