Kvídov hrací a vzdelávací kútik je tu! Vyberte si niektorú z aktivít, stiahnite si podklady
a zábava i objavy s Kvídom môžu začať.


Aktivita-3

DOBROSRDEČNÁ ÚLOHA

TRETIA Z TROCH NARODENINOVÝCH ÚLOH

Chcete urobiť radosť niekomu vo svojom okolí? To je predsa hračka. A Kvído vám s tým rád pomôže.
Aktivita2

VEDECKÁ ÚLOHA

DRUHÁ Z TROCH NARODENINOVÝCH ÚLOH

Napíšte alebo nakreslite mi odkaz tajným atramentom z citrónovej šťavy. Môžete pritom vyskúšať, ako neviditeľný atrament zviditeľniť ;-).

Aktivita1

KREATÍVNA ÚLOHA

PRVÁ Z TROCH NARODENINOVÝCH ÚLOH

Vymyslite a naplánujte mi malý výlet a doplňte ho krátkym príbehom. Pomôže vám k tomu mapka a obrázky, ktoré som pre vás pripravil. Zvyšok je na vaše fantázii a chuti cestovať.
img.den.deti

SLÁVIME DEŇ DETÍ

PRE VŠETKY DETI

Pripravte s Kvídovou pomocou parádnu oslavu dňa detí. Kvído má pre vás pozvánky a niekoľko detských zábavných aktivít. Užite si to!

Kvido zapis stvorec 2

ZÁPIS NANEČISTO

KVÍDO ŠKOLÁK

Ak sa chystáte do 1. triedy, poďte si vyskúšať 8 Kvídových úloh ako malú prípravku na zápis do školy nanečisto! Určite úlohy hravo zvládnete.
kvidove-aktivity-c

S KVÍDOM NA STOPE

KVÍDO OBJAVITEĽ

Poznáte, akému zvieratku patria stopy v snehu? So stopovacím pexesom od Kvída to pre vás bude hračka!

Kvido-aktivity-tvorenie

VEĽKONOČNÉ TVORENIE

VESELÉ SLIEPOČKY

Vytvorte si doma pravú veľkonočnú atmosféru a okrem maľovaných vajíčok si domov ozdobte i veselými sliepočkami. Kvído vám ukáže, ako na to.
Kvido-aktivity-bojovka

VEĽKONOČNÁ BOJOVKA

HĽADANIE VAJÍČOK

Kvído pre vás so zajačikom Hopkom pripravil veľkonočnú bojovku s hľadaním začarovaných vajíčok a plnením 12 úloh. Najlepšie si bojovku užijete vonku v prírode alebo na záhrade.


kvidove-aktivity-b

OBRÁZKOVÉ PRÍBEHY

KVÍDO OBJAVITEĽ 4+

Vymyslite príbeh len podľa obrázkov! Pokiaľ už viete písať, určite doplníte k hlavným postavám i vtipné texty. Držím palce, nech úlohu hravo zvládnete!
kvidove-aktivity-a

ZÁBAVNÉ PÍSMENKÁ

KVÍDO ŠKOLÁK

Skladajte obrázky a slová z písmeniek! Čaká vás práca s papierom, skoro detektívne pátranie a tiež vymýšľanie príbehov! Poďte sa zabaviť s Kvídom.

advent

24 ADVENTNÝCH AKTIVÍT

VIANOCE S KVÍDOM

Do vášho adventného kalendára vám Kvído pripravil 24 zaujímavých aktivít, ktoré vám skrátia tešenie na Ježiška. Čaká na vás krátky vianočný príbeh a 24 tipov, ako si spestriť advent. Užite si spoločne krásny adventný čas!
zimna_zoo

ZIMNÁ ZOO

KVÍDO UMELEC

Viete, čo sa deje v zoo v zime? Vytvorte si papierové maňušky na prstíky a vymýšľajte svoje vlastné zvieracie príbehy!

jezisko

LIST JEŽIŠKOVI

VIANOCE S KVÍDOM

Kvído už píše Ježiškovi list. Aby to tento rok uľahčil i vám, pripravil pre vás šablónu listu plnú obrázkov, vrátane obálky, ktorú si môžu deti samy vyrobiť!
najdi rozdiely

NÁJDI 10 ROZDIELOV 5+

PRE VŠETKÝCH OBJAVITEĽOV

Máte radi príbehy a navyše váš pozorovací talent by vám mohol závidieť kadejaký detektív? Tak si ho poďte otestovať na 3 rôznych obrázkoch, na ktorých budete hľadať 10 rozdielov a rozprávať si pri tom príbehy.

muchotravky

POČTY PANI MUCHOTRÁVKOVEJ 5+

KVÍDO OBJAVITEĽ

Veselé počítanie s pani Muchotrávkovou pripravil Kvído pre všetkých predškolákov i mladších školákov v lese na hubách. Poďte si s nimi počítanie vyskúšať!
razitko

ZEMIAKOVÉ PEČIATKY

KVÍDO UMELEC

Vyrobte si vlastné zemiakové pečiatky! Či už budete zdobiť blahoželania, originálne tričko alebo čokoľvek iného, s návodom od KVÍDA vám to pôjde skoro samo :-).

img_kvizy

MOJE 1. KVÍZY - SVET OKOLO NÁS 6+

KVÍDO OBJAVITEĽ

Ktorá kosť je v ľudskom tele najdlhšia? Poznáš odpoveď? Poď si s Kvídom preveriť svoje vedomosti pri zábavných kvízoch. Inšpirované hrou Kvído MOJE 1. SVET OKOLO NÁS.
3

MINIHERBÁR S POZNÁVAČKOU

KVÍDO OBJAVITEĽ

Deti, vyskúšajte si kvetinovú poznávačku so 6 jarnými rastlinami a dozviete sa, ktoré z nich môžete použiť napríklad na ozdobu svojho domáceho dezertu. Zvládnete si zapamätať a nájsť všetkých 6 kvetín na obrázkoch i v prírode?

4

PRETEKY FARIEB 5+

KVÍDO UMELEC

Myslíte si, že máte lepšiu pamäť než rodičia alebo súrodenci? Preverte si to hneď teraz! Stačí nájsť 6 farebných pasteliek alebo fixiek a závod farieb môže začať. Viac obrázkov nájdete v hre PRETEKY FARIEB.
1

Moje prvé kvízy o zvieratách 5+

KVÍDO OBJAVITEĽ

Svet zvierat v sebe ukrýva mnoho zaujímavostí. Otestujte svoje znalosti o zvieratách a za každú správnu odpoveď získate dielik puzzle k zloženiu tučniaka alebo leva. Inšpirované hrou Kvído MOJE 1. KVÍZY ZVIERATÁ.

ikona-aktivity_jarný-zošit

Jarný zošit aktivít

Pripravte si ceruzku, pastelky a možno aj nožnice, farby a lepidlo. Užite si aktivity a jarné úlohy s Kvídom. Čaká vás napríklad tvorba veselého jarného rámika na fotografie alebo zdobenie motýlích krídel
img-otázky

Vejáre s otázkami 3+

Spoznajte prírodu i svet okolo nás vďaka obrázkovým kartičkám s otázkami pre deti od 3 do 7 rokov. Stiahni si Vejáre s otázkami a k nim i druhé s odpoveďami a hra môže začať! Inšpirované Kvído Vejáre plné kvízov.

img-odpovede

Vejáre s odpoveďami 3+

Spoznajte prírodu i svet okolo nás vďaka obrázkovým kartičkám s otázkami pre deti od 3 do 7 rokov. Stiahni si Vejáre s otázkami a k nim i druhé s odpoveďami a hra môže začať! Inšpirované Kvído Vejáre plné kvízov.
img-odpovede

Vejáre s odpoveďami 3+

Spoznajte prírodu i svet okolo nás vďaka obrázkovým kartičkám s otázkami pre deti od 3 do 7 rokov. Stiahni si Vejáre s otázkami a k nim i druhé s odpoveďami a hra môže začať! Inšpirované Kvído Vejáre plné kvízov.
img-hadanky

Hádanky na cesty 3+

Máte radi zvieratká? Ak áno, tak ste tu správne. Čakajú na vás obrázkové úlohy, v ktorých objavíte domáce i dovoké zvieratká. Nájdite si ceruzku a poďme za zvieratkami! Inšpirované Kvído Hádankami na cesty.
img-krmenie

Hra s vystrihovaním 3+

Jedlo, ktoré svedčí ľuďom, nemusí svedčiť vtákom. Naučte sa s Kvídom, ktoré potraviny vtáky obľubujú a naopak, z ktorých by ich bolelo bruško. Kartičky stačí vytlačiť, vystrihnúť a hra začína. Vieš rozdeliť kartičky na vhodné a nevhodné krmivo?