Demo hry s kartičkami
31 marca, 2020
Demo hádanky
6 apríla, 2020

Deň bláznov je znova tu!

Uvedomili ste si práve, že dnes je 1. apríl? Pripravili ste pre svojich blízkych žarty hodné tohto sviatku alebo ste pozabudli? Máme pre vás zopár rýchlych nápadov, vďaka ktorým ešte stále stihnete zlepšiť náladu obyvateľom celej domácnosti. 😀

Potravinová fólia

Zabaľte jeden z najpoužívanejších predmetov vo vašej domácnosti do viacerých vrstiev potravinovej fólie. Odporúčame napríklad diaľkový ovládač od televízora. Stačí len poprosiť dieťa alebo partnera aby pustili váš obľúbený program a sledovať, ako sa snažia všetky odbaliť.

Keďže 1. apríl je vynikajúcim ospravedlnením pre akékoľvek nápady, vtipy a vynálezy, bolo by hriechom túto príležitosť nevyužiť.

Papierové okuliare

Máte doma papierové okuliare? V dnešnej dobe plnej zábavných fotiek s fúzikmi, okuliarmi či papierovými klobúkmi by ste mohli zopár kusov nájsť i vo vašej skrini. Okuliare alebo oči sa dajú i vyrobiť z tvrdého papiera a už ich stačí len nalepiť na niečo z chladničky. 😀

Ako asi bude partner reagovať, keď si pôjde pre obľúbené pivko k večeri a k pivu budú prilepené okuliare, ktorého ho sledujú? Okuliare či oči je možné nalepiť na akýkoľvek pokrm, nech výrobky zízajú späť.

Pošlite GIF

Zarazte priateľa alebo člena rodiny tak, že im pošlete GIF „typing dots“. Je to GIF s bublinou a tromi bodkami, ktoré sa hýbu a naznačujú, že píšete, i keď v skutočnosti nepíšete nič. Koľkých nachytáte? Koľkí budú čakať na ďalšiu správu? 😊

Bublinkový koberec

Ak máte odložený rezervnú bublinkovú fóliu, položte ju pod koberec či predložku, napr. v kúpeľni či na toalete. Už stačí len počkať, kým si niekto bude potrebovať odskočiť…

Páska cez televízny senzor

Máte doma čiernu pásku? Každý televízor na diaľkové ovládanie má senzor (prijímač signálu z ovládača). Prelepte senzor malým kúskom pásky a sledujte, ako tí, s ktorými žijete, sú stále viac zmätení, keď sa snažia zistiť, prečo nemôžu zmeniť kanál.

Zbláznil som sa?

Pozorujte osobu, na ktorú sa chystáte pripraviť prvoaprílový vtip. Je to partner? Príde domov a zavesí kľúče na vešiak? Kým si umyje ruky, skúste kľúče premiestniť na skrinku v predsieni. Vyloží nákup z tašky a odbehne si? Vložte jednu vec späť do tašky. Zanesie tanier z jedla do drezu? Ako asi zareaguje, keď sa tanier po chvíli objaví späť na stole? 😀 Ak bude vyzerať moc zmätene a vy svoju úlohu zahráte ukážkovo a nevybuchnete od smiechu, odporúčame vymyslieť naozaj iba zopár takýchto chytákov, aby sa naozaj nezačal obávať o svoje psychické zdravie.

Máme doma ducha

Medzi odskúšané a zaručene skvelé vtipy patrí aj výmena predmetov, ktoré majú v domácnosti svoje rokmi overené miesto. Napr. nádobky na soľ a cukor. Ak vyzerajú rovnako vymeňte ich, skôr ako si niekto pôjde osladiť čaj či kávu. Bude im chutiť? Čo ďalšie dokážete doma vymeniť?

Ako sa bavia ľudia vo svete

…………….

Zber švajčiarskych špagiet

V roku 1957 BBC News Show Panorama oznámila, že v dôsledku miernej zimy a odstránenia „špagetových chrobáčikov“ sa poľnohospodári vo Švajčiarsku tešili prosperujúcej úrode špagiet.

Ukázalo sa, že švajčiarski poľnohospodári ťahajú pramene špagiet zo stromov a neuveriteľné množstvo divákov tomuto triku verilo. Mnohí ľudia volali do BBC a pýtali sa, ako by mohli pestovať svoj vlastný špagetový strom.

BBC odpovedalo divákom, aby „umiestnili vetvičku špagiet do plechovky s paradajkovou omáčkou a dúfali v to najlepšie.“. Generálny riaditeľ BBC v tom čase dokonca padol za tento trik keď hľadal v encyklopédii, aby zistil, či toto bol reálny spôsob ako sa pestovali špagety.

Zníženie gravitácie

V aprílovom bláznivom dni v roku 1976 britský astronóm Patrick Moore oznámil počas ranného rozhovoru v rádiu BBC Radio 2, že presne o 9:47 hod toho istého dňa sa stane astronomická udalosť, ktorá sa udeje iba raz za život.

Malo sa stať to, že vtedajšia planéta Pluto prešla za Jupiterom, čo malo na veľmi krátko narušiť a znížiť gravitáciu Zeme. Moore poslucháčom povedal, že ak skočia do vzduchu presne o 9,47 hodín, budú môcť na veľmi krátku dobu plávať ako astronauti vo vesmíre. Mnohí poslucháči tejto myšlienke prepadli natoľko, že volali späť do rádia a tvrdili, že v skutočnosti cítili tento vznášajúci sa pocit. 😀

Či už sa necháte inšpirovať veľkolepými nápadmi alebo odskúšanými vtipmi je na vás. Základom je inšpirovať sa a pripraviť vtip, ktorý zabaví vás i vašich priateľov. Nech je 1. apríl i naďalej výnimočným dňom a to aj vďaka vám.

Foto: freepik.com

Iva
Iva

Comments are closed.