Deň bláznov je znovu tu!
1 apríla, 2020
S deťmi na home office?
8 apríla, 2020

Demo hádanky

K Demo hrám s kartičkami pribudli Demo hádanky. Kvído tak prináša deťom i ich rodičom ďalší nápad na hravé i náučné strávenie času. Za tím ALBI s.r.o. vám prajeme veľa radosti pri hre. 🙂

Demo Hádanky tvoria výber z koncepcie Kvído Hádanky na cesty.

Hádanky na cesty

…………….

Koncepcia aktuálne obsahuje obrázkové kartičky so 4 rôznymi témami podľa veku detí:

  • Zvieratá pre deti od 3 rokov
  • Pre slečny a džentlmenov od 4 rokov
  • Písmenká pre deti od 5 rokov
  • Malý detektív pre deti od 6 rokov.

Hádanky podporujú koncentráciu, pozornosť, pamäť, záujem o svet okolo nás, logické a matematické uvažovanie a grafomotoriku.
Ako sa Hádanky na cestu hrajú? Dieťa si môže samé vypĺňať jednotlivé obrázkové hádanky a dokresľovať fixkou zadané úlohy. Pokiaľ dieťa nespozná z obrázkov, čo je jeho úlohou, zadanie mu prečíta rodič.

KVÍDO

…………….

Kvído pre vás pripravil Demo hádanky, ktoré je možné hrať viacerými spôsobmi, podľa vlastného rozhodnutia.

TLAČ KARTIČIEK

Odporúčame zadať tlač viac strán na 1 hárok (2 alebo 4 strany, podľa čitateľnosti textu) aby ste neminuli príliš veľa papiera a toneru. Dieťa určite rado pomôže kartičky nastrihať a nájde im správnu krabičku na uskladnenie. Správne odpovede dieťa označí pastelkou, čím si precvičuje jemnú grafomotoriku a správne uchopenie pastelky. Po skončení ich stačí vygumovať a môžete sa hrať znovu.

ZOBRAZOVACIE ZARIADENIA

Radšej sa hráte spolu s počítačom? PDF hádanky je možné hrať i na zobrazovacom zariadení. Tu je však prítomnosť druhej osoby nutná. Keďže dieťa nebude na hádanky odpovedať správnou kresbou, či spájaním čiar, bude chcieť svoju odpoveď ukázať prštekom, aby sa utvrdilo v jej správnosti 🙂

Je však nutné upozorniť, že pri hre na zobrazovacom zariadení si dieťa nebude môcť zahrať všetky hádanky, pretože sú koncipované na prácu na vytlačených kartičkách.

Hrou na zobrazovacom zariadení tiež dieťa prichádza o rozvoj grafomotoriky. Ak však nemáte možnosť si hádanky vytlačiť, i zobrazovacie zariadenie poskytuje možnosť ako sa zabaviť i niečo nové naučiť a o to Kvídovi predsa ide.

DEMO hádanky sú určené pre deti vo veku od 3 rokov, no zaručene zabavia i mladších školákov. Tak schválne. Ako dlho sa s hádankami zabaví vaše dieťa? 🙂

Váš Kvído

Stiahnuť PDF s hádankami  

A nezabudnite, pokiaľ vyčerpáte svoje nápady, ako deti zabaviť, tak Albi má e-shop so zásobárňou hier, vzdelávacích pomôcok a kreatívnych potrieb pre deti už od 2 rokov veku.

Prajeme vám veľa zdravia, trpezlivosti a zábavy pri spoločnej hre. 😊

Iva
Iva

Comments are closed.