Čo robiť s deťmi v karanténe?
24 marca, 2020
Deň bláznov je znovu tu!
1 apríla, 2020

Demo hry s kartičkami

Ako tráviť čas s deťmi počas dní, kedy sa von ísť nedá? Tiež si niekedy lámete hlavu nad touto otázkou? I Kvído nad ňou popremýšľal a dostal výborný nápad. A tím ALBI s.r.o. mu pomohol s jeho prípravou. 🙂

ŠKOLÁCI

Mladší školáci určite potrebujú veľa času a podpory rodičov pri vypracovávaní úloh a vymýšľaní hier na doma. Nie vždy je pre rodičov jednoduché nájsť si dosť času aby sa mohli svojim ratolestiam venovať dostatočne dlho. Nie vždy je pre deti jednoduché popasovať sa s úlohami do školy, na krúžky a tiež vymyslieť hry, ktoré ich dostatočne zabavia a rodičia nebudú proti.

MLADŠIE DETI

Škôlkári by sa v tento čas zrejme s pani učiteľkou tiež učili, tvorili by, objavovali alebo sa hrali. A stagnácia ich asi tiež moc nebaví. Keby tak bola hra, ktorá je nie je príliš hlučná, zaobíde sa bez neporiadku a zdĺhavej materiálnej prípravy, bez kamaráta, hra ktorá dokáže zaujať dieťa i rodiča na dlhší čas a navyše sa pri nej dieťa i mnohému naučí. Hmm, existuje!

KVÍDO

…………….

Kvído pre vás pripravil Demo hry s kartičkami, ktoré je možné hrať viacerými spôsobmi, podľa vlastného rozhodnutia.

TLAČ KARTIČIEK

Odporúčame zadať tlač viac strán na 1 hárok (2 alebo 4 strany, podľa čitateľnosti textu) aby ste neminuli príliš veľa papiera a toneru. Dieťa určite rado pomôže kartičky nastrihať a nájde im správnu krabičku na uskladnenie. Môžu sa využiť na čítanie, no rovnako i na označovanie odpovedí pastelkou, čím si dieťa precvičuje jemnú motoriku a správne uchopenie pastelky. Po skončení ich stačí vygumovať a môžete sa hrať znovu.

ZOBRAZOVACIE ZARIADENIA

Radšej sa hráte spolu s počítačom? Otvorte si jeden PDF súbor s otázkami, druhý s odpoveďami a hurá do hry. Využiť môžete i dve zobrazovacie zariadenia, ak ich v domácnosti máte. Na jednom sa dieťaťu zobrazia otázky, na druhom rodičovi otázky, ktoré prečíta i odpovede Neviete sa rozhodnúť pre správnu verziu hry? Môžete ju skombinovať a vytlačiť iba odpovede. Dieťa si odpovie na otázku z mobilu, tabletu či počítača a správnosť odpovede si overí na vytlačených kartičkách.

Menšie deti asi budú potrebovať pomoc rodičov, tie skúse

nejšie sa dokážu zabaviť i samé. DEMO hry sú určené pre deti vo veku 3-7 rokov, no zabaviť dokážu ako malých tak i veľkých. Tak schválne. Poznáte odpovede na všetky otázky? 🙂

Váš Kvído

Stiahnuť PDF s otázkami    

Stiahnuť PDF s odpoveďami   

A nezabudnite, pokiaľ vyčerpáte svoje nápady, ako deti zabaviť, tak Albi má e-shop so zásobárňou hier, vzdelávacích pomôcok a kreatívnych potrieb pre deti už od 2 rokov veku.

Buďte zdraví, majte dosť trpezlivosti a užite si to spolu 😊

Iva
Iva

Comments are closed.